Aile Temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması

Gönderen:

“Hazinemiz Ailemiz” İçin Ulusal Fotoğraf Yarışması Başladı
MALATYA GUNCEL- Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan “Hazinemiz Ailemiz” projesi birbirinden farklı düzenlenen bir çok etkinlik ile kendinden sözettirmeye devam ediyor. Ailenin önemine vurgu yapmak için hazırlanan proje kapsamında “Aile Temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması” düzenlenecek.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar ve MAFSAD üyesi Dr. Nihan Aladağ düzenlenecek fotoğraf yarışması hakkında bilgi verdi.

Aile Temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması

Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, 2014 yılı lokomotif projesi olarak belirlenen “ Hazinemiz Ailemiz” projesinin günümüz dünyasında aileyi ve dolayısıyla toplumu tehdit eden sorunlara yönelik farkındalık uyandırıp, çözüm odaklı çalışmalar yürütmek ve bu kapsamda toplumun tamamını kapsayan aile kavramının önemine vurgu yapmak amacıyla hazırlanmış olduğunu söyledi.

Dünyada görselliğin ön plana çıktığı bir çağda bir fotoğrafın çok şey anlatabileceğini söyleyen Batar, “Bizler de bu perspektifte bir fotoğraf karesinin birçok mesaj vereceğine inanmaktayız” dedi.

Ulusal bazda düzenlenen yarışmanın detayları hakkında bilgi veren Batar, yarışmacıların renkli veya siyah beyaz fotoğraf çekimleri ile yarışmaya katılabileceğini, müracaatların 17 Ekim 2014 saat 23:00’a kadar www.tfsf.org.tr sitesinden fotoğrafları yükleyerek katılabileceklerini söyledi. Ödüllü fotoğraf yarışmasında birinciye 3000 TL, ikinciye 2000 TL, üçüncüye 1000 TL ve 2 adet mansiyon ödülüne 500 TL verileceğini söyleyen Batar, yarışma ile ilgili detaylı bilgilere www.tfsf.org.tr ve hazinemizailemiz.com sitelerinden ulaşılabileceğini kaydetti.

MAFSAD üyesi Dr. Nihan Aladağ da fotoğraf severleri biraraya getirecek bu çalışmanın önemli olduğunu söyledi. Düzenlenecek fotoğraf yarışmasının seçici kurulunda Esenlik Genel Müdür Yardımcısı Erhan Soylu, MAFSAD Başkanı İnan Orhan,Fotoğraf Sanatçısı İsa Çelik, Fotoğraf Sanatçısı Erden Cantürk ve kendisinin yer alacağını belirten Aladağ, tüm fotoğraf severleri yarışmaya beklediklerini söyledi.

 

http://www.malatyaguncel.com/aile-temali-ulusal-fotograf-yarismasi-184001h.htm

0